Flower Expo 

5 września (czwartek) godz. 12.00-15.00, sala C (I piętro)

WIEDZA DLA PRODUCENTÓW

 

wstęp wolny po rejestracji

 

 1200-1245 Rejestracja podmiotów profesjonalnych i paszportowanie roślin w oparciu o Rozporządzenie 2016/2031
 
Agnieszka Sahajdak, Dyrektor Biura Nadzoru Fitosanitarnego i Współpracy Międzynarodowej, PIORIN
Anna Kraśniewska, Dyrektor Biura Nasiennictwa, PIORiN
 
   
 1245-1330 Rejestracja podmiotów i paszportowanie w Holandii.
 
Renske Landweert, koordynator organizacji paszportyzacji roślin Holandii (Implementatie Plant Health Regulation)
 
 

Od połowy grudnia 2019 r. w krajach Unii Europejskiej będzie obowiązywało nowe prawo w zakresie zdrowia roślin. Zmiana wpłynie na produkcję roślinną i obrót roślinami, produktami roślinnymi i przedmiotami, w tym także nasiennictwo i obrót materiałem siewnym. Obecnie zarówno na poziomie UE jak również w kraju, prowadzone są prace nad przepisami wykonawczymi i delegowanymi do w/w rozporządzeń.

   
1330-1400 pytania, dyskusja
   
1400-1420 Maksymalizacja plonów i oszczędności w produkcji roślin – wykorzystanie innowacyjnych i sprawdzonych systemów MAPS i Thermomesh
 
Adam Opoń, CSO & Co-founder, Invinets
 
  System MAPS – zapewnia zautomatyzowaną rejestrację potwierdzeń wykonywanych czynności kontrolnych i obsługowych. Wpływa na: wzrost efektywności pracy - funkcjonalność rejestracji notatek głosowych i ich automatycznej konwersji na tekst w odniesieniu  do danego zadania lub  pracownika bez konieczności odręcznego notowania uwag i obserwacji powstałych w trakcie prowadzonych prac; wzrost jakości produkcji – dzięki precyzji opisu i rejestracji w połączeniu z szybkością przesyłu i analizy informacji pozwala na szybszą i bardziej efektywną reakcję na niekorzystne zmiany środowiska w produkcji roślinnej. Firma współpracuje m.in.z: Clematis, Gospodarstwo Ogrodnicze Szczepan Korfanty, JMP flowers.
System Thermomesh – zapewnia ciągły monitoring w czasie i przestrzeni temperatury i wilgotności produkcji i przechowywania roślin. Pozwala na tworzenie wysokiej jakości map temperatury i wilgotności co ułatwia zarządzanie produkcją m.in. precyzyjne adresowanie zasobów i środków produkcji co wpływa na efektywność i maksymalizację produkcji. System stosują m.in.: Gospodarstwo Rolne Kamil Stanieta, JMP flowers.
   
1420-1500 Problemy w ochronie upraw szkółkarskich 
 
dr. Wiesław Szydło, Vice prezes zarządu Związku Szkółkarzy Polskich, wieloletni wykładowca Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, szkoleniowiec, właściciel szkółki Iglak, Niewierz k/ Brodnicy
 
  Ochrona upraw szkółkarskich przed chorobami i szkodnikami ze szczególnym uwzględnieniem szkodników i chorób stwarzających obecnie duże zagrożenie oraz tych, które w najbliższym czasie mogą stać się dużym problemem np. choroby powodowane przez bakterie, grzyby – rdze i plamistości, a także szkodniki - pędraki i opuchlaki oraz szpeciele. Autor dzieli się praktycznymi informacjami, przydatnych w zwalczaniu chorób i szkodników.

 

 

 

 

 

 

 

Organizatorzy:


zsp         apz 

 

 

 

 

DO GÓRY