Flower Expo 

5 września (czwartek) godz. 14.00-18.00

Mała przestrzeń -wielkie możliwości

Warsztat projektowania małych ogrodów

O tym, że zieleń wpływa pozytywnie na mikroklimat miasta, na zdrowie psychiczne i fizyczne człowieka wie większość z nas. Ogrody prywatne w miastach mają szczególnie wielką moc! Są małe, ale jest ich dużo. Razem dają kilka do kilkunastu procent powierzchni całego miasta. Zapraszam na wspólne warsztaty, dyskusję i wymianę zdań. Wspólnie podejmiemy się zadania zaprojektowania małej przestrzeni prywatnej – przyjaznej dla ludzi, a jednocześnie będącej oazą dla wielu gatunków roślin, owadów, ptaków i drobnych ssaków. Przedyskutujemy pomysły na obniżenie kosztów pielęgnacji ogrodu i zmianę podejścia do prac ogrodniczych, tak by zamiast obowiązkiem stały się dla inwestora przyjemnością. Razem możemy zmienić nasze miasta!

 


Agnieszka Hubeny-Żukowska

Projektantka ogrodów, podróżniczka, dziennikarka i artystka. Autorka ponad 200 projektów ogrodów w Polsce i zagranicą. Wiedzę i doświadczenie zdobywała w Polsce, Wielkiej Brytanii oraz USA u takich znakomitości jak John Brookes, Diarmuid Gavin, czy Piet Oudolf.

Jest rzeczoznawcą NOT w zakresie urządzania i pielęgnacji zieleni oraz Inspektorem Nadzoru prac w zieleni na terenach zurbanizowanych. Ukończyła Hadlow College w Wielkiej Brytanii, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu oraz SGGW w Warszawie. Prowadzi wykłady i szkolenia z zakresu projektowania i pielęgnacji ogrodów. 

 

DO GÓRY