Flower Expo

SEMINARIUM DZIEŃ ARCHITEKTA KRAJOBRAZU

8 września (sobota), godz. 10.00-14.00, sala C1


Tematy:

Więcej zieleni, arch. kraj. Niek Roozen

Tendencja wzrostu populacji na całym świecie, a zwłaszcza stale rosnąca liczba mieszkańców miast wymusza na architektach zieleni odmienny sposób projektowania. Kryteriami, które decydują o powstaniu projektu są teraz ekologiczne materiały, odnawialna energia, produkcja żywności oraz skupienie uwagi na bioróżnorodności i jakości całego środowiska. Jednocześnie to od architekta krajobrazu oczekuje się argumentów i listy korzyści z zielni, które uzasadnią realizację projektów.

Przesłanie WIĘCEJ ZIELENI, które wdraża zespół Nieka Roozena w swoich pracach jest jasne i proste. Aby zapewnić miastu komfortowy mikroklimat potrzeba w nim zwyczajnie więcej roślin. Większa ilość drzew i krzewów zapewni magazynowanie wody, świeże powietrze, niższe temperatury, odpowiednie filtrowanie, różnorodność biologiczną, a także pozytywnie wpłynie na interakcje społeczne. Miejskie środowisko nie jest łatwym miejscem dla roślin, a rosnąca antropopresja stawia coraz większe wymagania co do doboru gatunków, odmian i stosowanych technologii. Jednocześnie to od architektów krajobrazu oczekuje się umiejętności argumentowania i jasnego przedstawiania konkretnych korzyści, jakie wniesie dana realizacja w przestrzeń miejską.

Jak radzi sobie z tym wyzwaniami Niek Roozen i jego zespół, czym się inspirują, jakie rozwiązania ze swoich europejskich i chińskich realizacji uważa za przyszłościowe wobec współczesnych potrzeb i oczekiwań mieszkańców miast.     

Ogród prywatny – o poszukiwaniu stylu i równowagi, Agnieszka Hubeny- Żukowska, Pracownia Sztuki Ogrodowej, Bliziny, Polska.

Jak tworzyć ogrodową przestrzeń, która odpowiada na potrzeby i możliwości użytkowników, przestrzeń przyjazną, piękną i zrównoważoną.

 

 

 

Organizatorzy:      Sponsor    
 zszp 2014 r apz   gardenphilia partner     
Patronat medialny:          
1-przegladkomunalny medialny  zielen miejska portal komunalny b      

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DO GÓRY